Uzyskaj dostęp

do treści publikacji, która stanowi nieocenione wsparcie rehabilitantów w ich codziennej pracy.

Atlas rehabilitacji ruchowej

„Atlas rehabilitacji ruchowej” to publikacja z praktycznymi wskazówkami do prowadzenia fizjoterapii w danym schorzeniu pacjenta, a także gotowe zestawy ćwiczeń.

Każde ćwiczenie zawiera grafikę, etap wykonywania, częstotliwość, intensywność i zalecenia dodatkowe. Zestaw ćwiczeń można skopiować lub wydrukować i przekazać pacjentowi do samodzielnego wykonania w domu.

Publikacja pozwala:

 • skorzystać z gotowych kart ćwiczeń, które zawierają grafikę, sposób wykonywania krok po kroku
 • dobrać zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych do danej diagnozy, dzięki przejrzystemu układowi treści: schorzenie – ćwiczenia,
 • skopiować lub wydrukować zestaw ćwiczeń i przekazać pacjentowi

 

W publikacji znajdziecie Państwo m.in.:

 • Rehabilitacja w schorzeniach odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
 • Rehabilitacja w schorzeniach odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa
 • Rehabilitacja w skoliozach oraz wadach postawy ciała
 • Rehabilitacja ruchowa w dysfunkcjach kończyn górnych
 • Rehabilitacja ruchowa w dysfunkcjach kończyn dolnych
 • Rehabilitacja w schorzeniach reumatycznych narządu ruchu
 • Rehabilitacja po urazach kończyn
 • Rehabilitacja poszpitalna - kluczowy element powrotu pacjentów do zdrowia i sprawności ruchowej

 

Redaktor  prowadzący:

cd

Dr Tomasz  Ridan -  Doktor nauk o kulturze fizycznej, fizjoterapeuta. Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. W latach 2010-2011 pełnił funkcję Dziekana w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Laureat konkursu Primus Inter Pares oraz stypendysta programu Erasmus – Socrates. Ukończone kursy i specjalizacje, m.in.: MDT McKenzie, Mulligan, PNF, terapia w wodzie, Medical Taping, Trigger Points oraz Funkcjonalna Osteopatia i Integracja FOI. Certyfikowany Międzynarodowy Terapeuta w zakresie manualnego drenażu limfatycznego i koncepcji terapii obrzękowej wg Asdonka. Autor i współautor wielu krajowych i zagranicznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Współpracuje z Instytutem McKenziego w Polsce oraz Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej. Działalność badawcza, jak i fizjoterapeutyczna, skupia się głównie wokół problematyki rehabilitacji narządu ruchu, w tym diagnostyki i terapii schorzeń kręgosłupa oraz problemów obrzękowych, w szczególności po zabiegu mastektomii. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Forum przy redakcji Atlasu Rehabilitacji Ruchowej, a od 2011 jest redaktorem prowadzącym Atlas.

 

Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.